Filtreleme ölçütü
Filtreleme ölçütü
Toplam 65 üründen 1-9 arası gösteriliyor

Tesettür Tunik

Siz de eğer tesettür tunik modellerinden bir seçim yapmak ve kendinize en uygun modeldeki ürünü seçmek istiyorsanız öncelikle kumaş yapısına dikkat etmeniz gerekiyor. Kumaş yapısını belirledikten sonra ürünün rengini seçmeniz önem taşıyor. Uyumlu renkleri seçmeniz halinde harika kombinler yapmanız mümkündür. Bir diğer önemli nokta ise ayakkabı seçimidir. Tunik kullanım amacına göre uygun bir ayakkabı da seçmek önem taşımaktadır.

Tesettür Tunik Kumaş Seçimi

Tesettür tunik ürünleri içinden seçim yapacaksanız öncelikle tüm kumaş türlerini iyice öğrenmeniz gerekiyor. Kumaş türlerini bildiğiniz takdirde çok doğru seçim yapabilirsiniz. Tuniklerin kumaş türleri ve kullanım alanları ise şu şekilde sıralanabilir:

• Keten Kumaş: Bu kumaş türü hava almayan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kış aylarında tercih edilebilir. Ütü istediği için her kullanımdan sonra ütü yapmak gerekebilir. Yaz aylarında kullanıma uygun değildir.

• Üç İplik Kumaş: Bu kumaş türünde 3 farklı ipten örme mevcuttur. Dokusu itibariyle hava alması mümkün değildir. Bu yüzden kış aylarında tercih edilmelidir.

• Viskon Kumaş: Yapısı pamuklu kumaşa çok yakındır. Hava alan yapısı mevcuttur. Bu yüzden yaz aylarında tercih edilebilir. Baskı yapmaya müsait bir dokusu vardır.

• Kot Kumaş: Spor giyim türündeki en kullanışlı kumaş türüdür. Yapısı itibariyle sıcak tutar. Hava almaz. Kış ayları için idealdir. • Medine İpeği: Bu kumaş türündeki tunikler ise yaz için idealdir. Cildi tahriş etmez. Hava alan yapısı sayesinde terleme yapmaz. Bu kumaş türlerine göre kendinize en uygun tuniği belirleyebilirsiniz.

Tesettür Tunik Mevsime Göre Nasıl Seçilir?

Eğer yaz aylarında bir tunik satın almak istiyorsanız bu durumda hava alan ve tene yapışmayan kumaşa sahip ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Kış ayları içinse tam tersi durum geçerlidir. Hava almayan, yün içeren ürünler üşümenizi engelleyecektir. Bu yüzden mevsime göre tesettür tunik seçimi yaparken mutlaka kumaş türü incelenmelidir.

Daha Fazla

Menü

Hesabım

Beğeni listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç

İstek listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç